Zdravé potraviny s vlákninou


Nejchutnější vlákninou jsou ale naše Vitavláknina těstoviny (penne, vrtule, silné nudle, polévkové nudle, písmenka, krátké špagety), které zachutnají snad každému. Jsou vícevaječné, obsahují vlákninu, rutin, vitamin B12 a minerály.

 


Další zdravou stravou jsou Instantní polévky s vlákninou a se syrovátkou, a to hrášková, cizrnová a čočková, které jsoujen mírně ochucené. Celé lusky jsou jemně rozemleté metodou vysokorychlostního mletí, čímž se živiny zpřístupní v daleko větší míře, než běžným mletím. Zpracované jsou celé lusky a tak se do výrobku dostávají i živiny obsažené ve slupce i těsně pod ní. V polévce se nevaří, nasype se jen do hotové polévky, takže se v ní zachovají všechny potřebné živiny, které se výborně vstřebávají do organizmu.

 


Také můžete ochutnat nejen pro povzbuzení Vitavlákninu kávu s kofeinem v příchutích višeň, skořice a free. Výborné doplnění rozpustné vlákniny do organizmu a ještě si pochutnáte.

_________________________________________________________________________________________________________________


NAŠE ZKUŠENOSTI:

Těstoviny jsme neochutnali, manžel nemůže lepek.

Polévky máme hráškovou a čočkovou. Po nasypání do hotové necháme 5 minut odstát, aby se vláknina nasákla a rozpustila a můžeme podávat. Když dáte směs jen do horké vody, tak moc výraznou chuť nemá. Je lepší přidat třeba bio-bujón nebo vlastní vývar, a to třeba s bramborem, zeleninou, vločkami, opečeným chlebem aj., takto je polévka mnohem chutnější.

Kávu si kupujeme celkem často. Free chutná podobně, jako různé rozpustné kávy, ale je rozhodně zdravější. Je výborná pro lidi s citlivým žaludkem, kteří nesnáší běžnou kávu, jako třeba můj manžel. Žaludek nedráždí a nepřekyseluje. Ochutnali jsme i s příchutí višeň, která chutná jako s griotkou a se skořicí je také dobrá. Každý si může vybrat podle své chutě.